O firmie

Historia firmy

Dyplom mistrzowski Juliusz Dyga

Dyplom mistrzowski Juliusz Dyga

Korzenie przedsiębiorstwa Dyga sięgają lat 1880-1890, kiedy to zakład zaczął działać jako kuźnia. Założycielem kuźni był Jakub Dyga. W roku 1917 jego następcą został syn Juliusz Dyga który w roku 1920 zdobywa tytuł mistrza kowalskiego. [skan dyplomu mistrzowskiego] Jednym z uczniów mistrza Juliusza był jego syn Ludwik Dyga, który przejmuje kuźnię po ojcu. Wiedza przekazana przez Juliusza pozwoliła Ludwikowi zdobyć również tytuł mistrza kowalstwa w roku 1955. W tym czasie w kuźni obok robót kowalskich zaczęto wykonywać ogrodzenia oraz bramy.

Firmę w postaci, która istnieje do dzisiaj zrewolucjonizował syn Ludwika- Jerzy Dyga, który w 1994 zostaje oficjalnym właścicielem zakładu ślusarskiego. Jeszcze podczas prowadzenia kuźni przez swojego ojca Ludwika, Jerzy postanowił rozbudować i doinwestować zakład. Prawdziwą rewolucją okazało się nawiązanie kontaktów w latach ’90 z niemiecką firmą „Simba”- producentem automatyki do bram. Jako pierwsza firma w okolicy, firma Dyga zaczęła montować napędy do bram wjazdowych i garażowych. Zapoczątkowało to powszechną w tej chwili automatyzację otwierania bram. Obecnie stosowane są napędy czołowych firm europejskich np. Beninca. W 2004 roku nawiązano współpracę z przedsiębiorstwem BIG TOR które zajmuje się produkcją bram segmentowych. Od 2019 roku wprowadzono do oferty bramy segmentowe firmy GROS. Liczba osób pracujących w firmie stale rosła osiągając taki rozmiar, że w roku 2005 Jerzy Dyga postanowił wybudować nowy zakład produkcyjny, gdzie do dzisiaj mieści się siedziba firmy. W roku 2010 drugi z synów Ludwika- Leonard Dyga otwiera firmę montującą ogrodzenia, bramy, balustrady oraz automatykę w Berlinie. Firma Leonarda ściśle współpracuje z Firmą Dyga.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu bram, ogrodzeń, balustrad pozwala realizować zlecenia, w których firma Dyga stara się sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta. Produkcja odbywa się przy pomocy wykwalifikowanych pracowników oraz przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Od roku 2012 firma Dyga wykonuje konstrukcje również z aluminium- bramy wjazdowe, furtki, ogrodzenia.

Przedsiębiorstwo DYGA w swojej ofercie posiada również asortyment firmy Pruszyński.

Baza zdjęć, która zawiera kilkaset fotografii wzorów ogrodzeń, bram i balustrad jest ciągle aktualizowana, dzięki temu firma jest w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta.

Przedsiębiorstwo DYGA to marka wypracowana latami przez wiedzę i doświadczenie przekazywaną z ojca na syna. Wyroby zdecydowanie poprawiają wygląd Państwa posesji, nadając jej elegancję i prestiż.
Przedsiębiorstwo DYGA zajmuje się produkcją jednostkową, dzięki czemu podchodzi do każdego klienta indywidualnie.
Na wszystkie produkty i usługi udzielana jest 2 letnia gwarancja.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z naszych usług!